úterý 4. února 2014

D&D 40th Anniversary Blog Hop Challenge - Day 4

    Mohla bych teď tvrdit, že jsem kvůli svým (několika málo) čtenářům opustila dřív čajovnu, abych stihla další pravidelný post v této challenge, ale kecala bych :) Už se mi konečně podařilo přesunout se do Prahy a jsem po té cestě taková uondaná. Navíc je mi tady na bytě poměrně smutno :D Mám sto chutí otočit to zpět do Krkonoš, nebo ještě lépe do Brna. No uvidíme, kde a jak nakonec skončím. Dnes to bude i poměrně chudší na zábavné odkazy, protože jsem toho pochopitelně za ten den moc nestihla...Day 4: First dragon you slew (or some other powerful monster)


    Člověk by si pomyslel, že když hraje takovou spoustu let Dungeons and Dragons, potažmo Dračí doupě, bude se s těmi bájnými okřídlenými potvorami setkávat poměrně často. Jenže to by většina mých prvních dobrodružství nesměla končit někde okolo šesté úrovně, nebo dokonce i níže. Jedním z takových typických znaků našeho hraní byly naprosto mizerné příjmy expů, které mi jednoduše nedovolily dostat se někam dál. A to jsem se třeba do takové čtvrté úrovně probojovávala klidně půlrok hraní. Je to teď skoro až k neuvěření, ale měli jsme to tak nastavené. Vypravěč byl podobná držgrešle i v případě lootu, nebyli jsme žádní namakaní a zlatem ověšení hrdinové, ale spíše banda nuzáků na pochodu, co pomalu neměla na jídlo. 
Našimi typickými nepřáteli byli skřeti, vlci a lapkové. A samozřejmě my sami. S nějakýma nebezpečnějšíma potvorama jsem se tedy setkala (když nepočítám PC hry) až v "pražské" kampani. Zde se nám dokonce povedlo i jednoho draka porazit, ačkoliv to rozhodně nebyl ten nejhorší nepřítel, se kterým jsme se kdy utkali. Vlastně si už ani nepamatuji, jakou měl barvu :D Asi i proto, že při jeho zabíjení jsem hrála spíše vedlejší roli. Jakožto mág jsem prostě stála někde opodál a pálila po něm, co se dalo. Každopádně to bylo hrozně epické a o to jde především :)

Jak už jsem prve naznačila, dneska jsem toho zrovna moc nestihla, takže kolem mě prolétla jen zpráva o dosažení dalšího goalu na kickstarteru Kingdom Come: Deliverance. Upřímně jsem opravdu nečekala, že se dočkají až tak horentní sumy. Každopádně bude možné si zahrát krátkou kampaň za ženskou postavu, no neberte to :D Já jsem vůči tomuto projektu stále poměrně skeptická, sleduji ho už nějaký ten rok a pořád nevěřím, že hra naplní všechny ty sliby. Mno, uvidíme. Na jednu stranu bych si to opravdu přála, jen nechci zbytečně plýtvat nadějemi, abych byla posléze zklamána...

A tím dneska končím, taky už mi trochu dochází čas a popravdě se i těším konečně do normální postele (týden doma strávený na gauči mi opravdu moc neprospěl) :)

4 komentáře:

 1. První příspěvek, který jsem na tvém blogu četl a hned se dozvím, že jsem držgrešle. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No však jsi byl! :D Jenom Lukášek pak zvládal okrádat hromady mrtvol a měl inventář plný nakradených zbrojí a štítů. A nedávno jsem doma našla sešitek se zápisky a názvy her :D

   Vymazat
 2. Odpovědi
  1. Díky za doplnění :D Ti jsou určitě maximálně zlí! :)

   Vymazat