Zobrazují se příspěvky se štítkemFilm. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemFilm. Zobrazit všechny příspěvky

sobota 12. září 2015

Indie 2015 - den 21. (Chand Baori a indické kino)

Abychom se přeci jen pořád neflákali, naplánovala jsem nám na čtvrtek výlet k Chand Baori, známé studně, kde se mmj natáčel třeba nejnovější Batman! K závěru dne jsme dokonce stihli i kino :D

středa 5. března 2014

Čas na vraždu!

    Lekli jste se? Nebojte, není tu žádný důvod k obavám, nehodlám tu sepisovat nějaký nenávistný příběh, ani detailně popisovat plánování vražd jedinců, kteří by si to možná i trochu zasloužili. Nic takového. Poslední dobou mi dělají společnost dva velmi vydařené krimiseriály, jež jsem rozhodla trochu blíže představit.

sobota 13. října 2012

Dragon Age: Dawn of the Seeker

    Netuším, jak je to možné, ale nějakým záhadným způsobem mi unikl dlouho očekávaný titul ze světa Dragon Age s podtitulem Dawn of the Seeker. O jeho vydání jsem zavadila vskutku náhodou, což je vzhledem k předchozím horlivým debatám z řad fanoušků herní série docela zázrak :) o tom, zda se filmu podařilo naplnit má (vcelku velká) očekávání, se dozvíte níže.

sobota 23. června 2012

Zivot i smrt porno bande (2009)

    Určitě to sami moc dobře znáte; před vámi je volné odpoledne a přemýšlíte, co s časem. S kámoškou máme ve zvyku sledovat filmy. Dokonce jsme si založily tematické večery "blbých filmů", kde se dobrovolně trýzníme těmi nejhoršími výplody "světové" kinematografie. Naposled to byly všechny doposud vydané díly Twilightu, Hněv titánů a noví Tři mušketýři. Neodvažuji si komukoliv tuto kombinaci doporučit :) Ve snaze najít ještě větší zhůvěřilosti jsme prošly tento zajímavý seznam na imdb. Krom absolutních debilit rády sledujeme gore filmy a různé jiné úchylárny, kterých je tu opravdu požehnaně. Velmi nás zaujal právě popisek a název tohoto srbského snímku. A proč si trochu nezlepšit náladu před (obvykle) depresivním čtvrtečním hraním. Navíc si nešlo nevšimnout poměrně vysokého hodnocení filmu a zmínek, že jde vlastně o celkem zdařilé drama. No a jak to celé dopadlo? O tom se dočtete níže :)

pondělí 4. června 2012

Berserk Golden Age Arc I: Egg of the Supreme Ruler - první dojmy

    Čirou náhodou jsem se dnes dozvěděla, že už se na internetech povalují DVD ripy nového Berserka a nebyla bych to já, abych si neřekla: "To sakra musim mít!" :) titulky samozřejmě ještě k dispozici nejsou, tak jsem si řekla, že si to zatím jen proklikám a podívám se, jak se s tím Studio 4°C popralo. A nakonec mi ani nevadilo, že jsem tomu nerozuměla (téměř) ani slovo a zkoukla to celé. A zde jsou mé první dojmy.


čtvrtek 2. února 2012

Kokuhaku - brilantní příběh o dětské krutosti a pomstě

Slabí budou vždy ubližovat ještě slabším.

Po dlouhé době se mi do rukou dostal snímek, který si zaslouží krom kratičké zmínky na FB i pár řádků na blogu. Jen velmi zřídka se mi stává, že by mě dokázal nějaký film takovým způsobem překvapit.
Děj Kokuhaku (Confessions) se odehrává na první pohled ve zcela obyčejné japonské střední škole, kde v úvodních minutách sledujeme monolog učitelky k bandě typicky ignorantských školáků. Jejich pozornost si získá až ve chvíli, kdy zcela monotónně sdělí, že v jejich řadách sedí dva vrazi její čtyřleté dcerky. A ačkoliv zákony chrání mladistvé a ze strany státu jim za jejich hzůzný čin nehrozí žádný trest, sama se rozhodne se jim pomstít. 
Jak už název filmu napovídá, budeme svědky zpovědí jednotlivých aktérů tohoto velmi netradičního psychologického dramatu, který je navíc zahalen do velmi působivého vizuálního hávu. Za zmínku stojí i perfektní práce s kamerou, střihem a ozvučením. Rozhodně se jedná o nadmíru vydařené dílo, které svým dějem a zpracováním této velmi citlivé tématiky leckoho překvapí. Mě nevyjímaje. Rozhodně musím vyjádřit i obdiv nad hereckými výkony jednotlivých aktérů, především z řad dětí. Kolikrát mě ze snímku až nepříjemně zamrazilo při záběrech do jejich chladných očí. V podobném, velmi odosobněném duchu jsou vyprávěny osudy a motivace všech hrdinů a to takovým způsobem, že je divák s každým dalším doznáním ve stále větších rozpacích, komu věnovat své sympatie. Je to přesně ten druh snímku, který vás donutí se nad lecčím zamyslet a rozhodně na něj jen tak nezapomenete.

A i když  jsem vlastně na začátku sledování byla poměrně unavená (také bylo již po půlnoci) a na podobnou podívanou jsem vůbec neměla tu správnou náladu, hned prvních pár minut filmu mě do ní okamžitě dostalo. Pak už jsem mohla celou podívanou sledovat jen s rozšířenými vráskami na čele a chvílemi snad i s otevřenou pusou :) proto musím dát celých 9/10 a zařadit dílko do svých top psychologických/sociálních dramat :)
Pokud snad máte na svých seznamech něco podobného, sem s dalšími typy, ať si i svou sbírku rozšířím!